Justynka w Fundacji

1% dla JustynkiJustynka jest Podopieczną Fundacji:

Zdążyć z pomocą

Subkonto Justynki

1% dla Justynki

Dziękujemy za pomoc

Reportaż z koncertu – 26.01.2014 r

anna_wyszkoni

Wkręć się w pomaganie

Polecamy

prodeste

Poradnik autystyczny

poradnik

Napisz do nas

danutawiacek@onet.eu

Translate element

Zakładanie subkonta

Co to jest subkonto?
Jest to wydzielona część konta, na którym w zależności od określonego w porozumieniu celu gromadzone są wpłaty na rzecz konkretnej osoby. Środki gromadzone na subkoncie pochodzą od darczyńców, do których zwraca się rodzina, przyjaciele, znajomi i osoba zainteresowana.

Przepływ środków między fundacją a rodzicami przebiega na zasadzie refundacji. Po przedstawieniu przez rodziców faktur np. na leczenie, rehabilitację, pomoce edukacyjne, turnusy, dojazdy do placówek prowadzących leczenie dziecka itp. następuje przelew na konto rodziców. Najpierw jednak warto się dowiedzieć za co dana fundacja zwraca pieniądze i jakie są warunki zwrotu, np. na kogo powinna być wystawiona faktura.

W jaki sposób można założyć subkonto dla chorego lub niepełnosprawnego dziecka?

Aby założyć subkonto należy przesłać następujące dokumenty:

  1. Wniosek o założenie subkonta wraz z opisem choroby. Powinna ona zawierać oryginalny podpis kandydata, rodzica lub prawnego opiekuna kandydata oraz dokładny adres zwrotny.
  2. Orzeczenie o niepełnosprawności – kserokopia za zgodność z oryginałem.
  3. Oświadczenie .
  4. W przypadku, gdy kandydat jest pełnoletni, a subkonto zakładają rodzice wymagany jest dokument potwierdzający ich prawo do reprezentowania dziecka.

Wskazane dokumenty należy przesłać na adres Fundacji, do której chcielibyśmy by dziecko należało.

Jak zbierać środki?

To ile pieniędzy uda się zdobyć zależy w największej mierze od rodziców. To oni wysyłają apele do różnych firm o pomoc dla dziecka. Fundacje przeważnie zwracają koszt znaczków, kopert i ksero po przesłaniu rachunków.

Co powinno znaleźć się w apelu?

W apelu powinien znaleźć się opis sytuacji materialnej, choroby, procesu walki z nią oraz postępów w dotychczasowym leczeniu. Należy w nim również zawrzeć numer konta fundacji i dopisek jakiego dziecka dotyczy wpłata.

Przed zamieszczeniem apelu w gazecie należy się skonsultować w tej sprawie z daną fundacją. Nie zaleca się również wysyłania apeli poprzez e-maile. Mogą być one potraktowane jako SPAM (niechciana poczta), co jest wykroczeniem przeciw prawu.

źródło: http://www.prodeste.pl/index.php/artykuly/subkonto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Prawa autorskie

Wszelkie opublikowane materiały i informacje na tej stronie stanowią własność serwisu www.pomocdlajustynki.pl (z wyłączeni cytatów i odwołań do innych autorów). Powielanie, kopiowanie lub inne wykorzystanie bez zgody właściciela serwisu jest prawnie zabronione (ustawa z dnia 4 lutego 1994r. - Dz. U. Nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami).

Zapiski mamy

Zbiórka na drugi nakład książki

duze_s

Archiwum bloga

Aukcje dla Justynki

Proces terapi Justyny wspiera

Fundacja Polstat

Blogosfera “Sami Swoi”


Zaglądamy, podczytujemy i kibicujemy - czyli blogi nam bliskie

Stowarzyszenie „Spektrum”

spektrum

Centrum Rozwoju “Manus Papilio”

logo

Fu Shen Fu Foundation

Współpracuję:

dom (1)

Statystyki strony

Licznik odwiedzin: