Justynka w Fundacji

1% dla JustynkiJustynka jest Podopieczną Fundacji:

Zdążyć z pomocą

Subkonto Justynki

1% dla Justynki

Dziękujemy za pomoc

Reportaż z koncertu – 26.01.2014 r

anna_wyszkoni

Wkręć się w pomaganie

Polecamy

prodeste

Poradnik autystyczny

poradnik

Napisz do nas

danutawiacek@onet.eu

Translate element

Śniegowe ciasteczko

http://bestplayer.tv/film/6062-sniegowe-ciastko-snow-cake-2006-lektor-pl-2006-lektor-pl.html

Jest wczesna wiosna. Małomówny Brytyjczyk w średnim wieku, Alex Hughes (Alan Rickman), niedawno opuścił więzienie, gdzie odbywał karę za zabicie człowieka. Podróżując autem do Winnipeg przez zaśnieżone północne Ontario, poznaje 19-letnią autostopowiczkę, Vivienne Freeman (Emily Hampshire). Dziewczyna zmierza do swojego domu w miasteczku Wawa. Alex decyduje się podwieźć dziewczynę. Ta, będąc otwartą i rozmowną osobą, zaprzyjaźnia się z mężczyzną i skłania go do opowiedzenia o swoim życiu. Nagle samochód taranuje ciężarówka i Vivienne ginie na miejscu. Alex nie doznaje poważniejszych obrażeń. Jasnym jest, że zawinił kierowca ciężarówki (Callum Keith Rennie). Hughes, będąc w szoku, postanawia odwiedzić matkę dziewczyny i wyjaśnić jej okoliczności wypadku.

Linda Freeman (Sigourney Weaver) okazuje się być chora na autyzm. Została poinformowana o wypadku przez policję, ale nie okazuje smutku. Alex dowiaduje się od niej, że jej córka chciała być pisarką. Vivienne postanowiła jeździć (autostopem) z najbardziej samotnymi osobami, ponieważ wg niej są one najlepszym źródłem ciekawych historii.

Linda ma obsesję na punkcie porządku i czystości. Nie jest w stanie dotknąć worków ze śmieciami, toteż zajmowała się nimi jej córka. Rodzice Lindy są na biwaku i nie ma z nimi kontaktu. Kobieta namawia Alexa, by został z nią do wtorku, kiedy to przyjadą śmieciarze. Przy okazji Brytyjczyk pomaga jej zorganizować pogrzeb i opiekuje się psem Vivienne. Stopniowo zaprzyjaźnia się z Lindą i nawiązuje romans z jej sąsiadką, Maggie (Carrie-Anne Moss).

W trakcie filmu, widz powoli dowiaduje się o przeszłości Alexa. Cztery lata temu, jego syn, 18-letni Ryan, zmierzając na pierwsze z życiu spotkanie z ojcem, zginął w wypadku drogowym. Winnym zdarzenia okazał się policjant, który po pijanemu wjechał na chłopaka. Zrozpaczony ojciec odnalazł winnego kierowcę i uderzył go tak, że ten upadł, uderzając głową o kamienną posadzkę. Policjant zmarł, a Hughes trafił do więzienia. Teraz zmierza do Winnipeg, by tam spotkać się z matką Ryana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Prawa autorskie

Wszelkie opublikowane materiały i informacje na tej stronie stanowią własność serwisu www.pomocdlajustynki.pl (z wyłączeni cytatów i odwołań do innych autorów). Powielanie, kopiowanie lub inne wykorzystanie bez zgody właściciela serwisu jest prawnie zabronione (ustawa z dnia 4 lutego 1994r. - Dz. U. Nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami).

Zapiski mamy

Zbiórka na drugi nakład książki

duze_s

Archiwum bloga

Aukcje dla Justynki

Proces terapi Justyny wspiera

Fundacja Polstat

Blogosfera “Sami Swoi”


Zaglądamy, podczytujemy i kibicujemy - czyli blogi nam bliskie

Stowarzyszenie „Spektrum”

spektrum

Centrum Rozwoju “Manus Papilio”

logo

Fu Shen Fu Foundation

Współpracuję:

dom (1)

Statystyki strony

Licznik odwiedzin: