Justynka w Fundacji

1% dla JustynkiJustynka jest Podopieczną Fundacji:

Zdążyć z pomocą

Subkonto Justynki

1% dla Justynki

Dziękujemy za pomoc

Reportaż z koncertu – 26.01.2014 r

anna_wyszkoni

Wkręć się w pomaganie

Polecamy

prodeste

Poradnik autystyczny

poradnik

Napisz do nas

danutawiacek@onet.eu

Translate element

Czarny Balonik

http://bestplayer.tv/film/4199-czarny-balonik-the-black-balloon-2008-lektor-pl-2008-lektor-pl.html

Thomas przeprowadza się do niewielkiego miasteczka, w którym jego ojciec podejmuje pracę w bazie wojskowej. Matka jest w zaawansowanej, zagrożonej ciąży i zostaje odsunięta od spraw domowych. Na głowie Thomasa pozostaje opieka nad autystycznym bratem, Charliem, który wymaga ogromnej uwagi i cierpliwości. Wszystko komplikuje się, gdy Thomas poznaje Jackie, z którą pragnie stworzyć normalny związek, na przekór wszystkim zwariowanym sytuacjom z udziałem chorego brata.
 
Muszę przyznać, że historia tej rodziny ogromnie mnie wzruszyła. Brak zrozumienia, nikła tolerancja na odmienność, wredni sąsiedzi i znajomi ze szkoły. To krople alkoholu strząsane do płonącego domu, w którym codzienność jest wystarczająca trudna, a każda kropla narusza ściany i drzwi. Thomas jest zwykłym chłopcem, który pragnie akceptacji i miłości, a musi walczyć z nieobliczalnym bratem, którego kocha, lecz nie rozumie. Sama nie mogłam uwierzyć, że autyzm potrafi osiągnąć tak zaawansowaną formę. To smutne patrzeć, jak rodzina zostaje wyklęta i nazwana bandą świrów, a przecież nie różnią się niczym. Czy fakt, że w ich kręgu znajduje się chora osoba, ma  świadczyć o jakiejkolwiek patologii? Czy trzeba nasyłać policję i opiekę społeczną, żeby samemu poczuć się bardziej normalnym? 
 
Mimo wszystko Thomas nie poddawał się i walczył o brata. Wspaniała lekcja człowieczeństwa. Niesamowita gra aktorska – tutaj pragnę wyróżnić Toni Colette, która była niezwykle naturalna i pełna ciepła. Ponadto Luke Ford z ogromnym wyczuciem wszedł w rolę chorego na autyzm, przez co jego postać była autentyczna i wywołująca ogromne emocje. Film o nietolerancji, uczący zrozumienia, poszerzający horyzonty, wytykający ludzkie wady, niczym palec wskazujący, sztywno wycelowany w środek czoła. To w naszych głowach powstają najwyższe mury, którymi odgradzamy się od wszystkiego, co dla nas niezrozumiałe. Nie warto odgradzać się od inności, bo w pewnym momencie przesłonimy drzewa i słońce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Prawa autorskie

Wszelkie opublikowane materiały i informacje na tej stronie stanowią własność serwisu www.pomocdlajustynki.pl (z wyłączeni cytatów i odwołań do innych autorów). Powielanie, kopiowanie lub inne wykorzystanie bez zgody właściciela serwisu jest prawnie zabronione (ustawa z dnia 4 lutego 1994r. - Dz. U. Nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami).

Zapiski mamy

Zbiórka na drugi nakład książki

duze_s

Archiwum bloga

Aukcje dla Justynki

Proces terapi Justyny wspiera

Fundacja Polstat

Blogosfera “Sami Swoi”


Zaglądamy, podczytujemy i kibicujemy - czyli blogi nam bliskie

Stowarzyszenie „Spektrum”

spektrum

Centrum Rozwoju “Manus Papilio”

logo

Fu Shen Fu Foundation

Współpracuję:

dom (1)

Statystyki strony

Licznik odwiedzin: