Justynka w Fundacji

1% dla JustynkiJustynka jest Podopieczną Fundacji:

Zdążyć z pomocą

Subkonto Justynki

1% dla Justynki

Dziękujemy za pomoc

Reportaż z koncertu – 26.01.2014 r

anna_wyszkoni

Wkręć się w pomaganie

Polecamy

prodeste

Poradnik autystyczny

poradnik

Napisz do nas

danutawiacek@onet.eu

Translate element

Złośliwość rzeczy martwych …

Drodzy!

Nie sposób było nie zauważyć, że  od kilku dni były problemy z wejściem na naszą stronkę, zaś od piątku właściwie byliśmy niedostępni na „ament”. Wielu z Was pytało mnie w e-mailu, co się stało, dlaczego usunęłam stronkę. Otóż nie, nie usuwałam niczego. To SERWER spłatał nam figla, prawie udało „mu” się doprowadzić mnie do czarnej rozpaczy.

Zdaje się jednak, że sytuacja wraca do normy. Zasoby z grudniowo-styczniowych wpisów będą systematycznie korygowane i doprowadzane do stanu czytalności, bo narobiły jednak trochę galimatiasu, zdjęcia albo poznikały albo zmieniły sobie lokalizację na inne wpisy.

Zanim otrzymałam poniższe wyjaśnienie problemu, zaryłam noc aby zresetować laptop, przy okazji znalazłam wirusika. Nie jestem też pewna, czy do wszystkich dotarła poczta ode mnie wychodząca. Bo jak zaczęło szwankować, to już wszystko …, ależ rok 2013 …

Info od firmy hostingującej:

W związku z wczorajszymi problemami na serwerze d14 czuję się zobowiązany do przekazania Państwu kilku słów wyjaśnienia tej sytuacji.
 
Problem z jakim mieliśmy do czynienia okazał się bardziej złożony niż pierwotnie zakładaliśmy. Dysk, który jeszcze kilka dni temu nie wykazywał żadnych niepokojących symptomów, po ostatniej interwencji obsługi serwerowni, na skutek której wymieniony został inny dysk macierzy w tym także płyta główna serwera, nagle w procesie synchronizacji danych zaczął zwracać błędy. Ich skala rosła z każdą godziną. Proces musiał jednak trwać bo istotne było aby synchronizacja danych mogła się w pełni zakończyć. Błędy dysku niestety skutecznie przeciągały ją w czasie i w konsekwencji w dniu wczorajszym pojawiły się gwałtowne i duże skoki obciążenia, co wymusiło na nas czasowe wyłączenie dostępu do serwera WWW po to aby zredukować ruch na dyskach. W godzinach popołudniowych sprawca zamieszania z coraz mniejszą chęcią chciał z nami współpracować. Dlatego mając większość danych zsynchronizowanych zdecydowaliśmy się na zamianę rolami obu dysków SATA (dysków SSD cała ta sytuacja nie dotyczyła). Pozwoliło to na włączenie serwera WWW i tym samym większość kont tej maszyny i stron na nich ulokowanych mogła już działać normalnie, ale proces synchronizacji wciąż trwał i nadal była pewna grupa kont, które na nią oczekiwały. Około godziny 8 nad ranem problematyczny dysk całkowicie zaniemówił. Przystąpiliśmy do prób jego reanimacji, ale z uwagi na to, że nie chcieliśmy jeszcze bardziej przeciągać całego zdarzenia owa reanimacja trwała dość krótko. Dysk na dobre pożegnał się z nami. Przystąpiliśmy więc do odtwarzania garstki pozostałych jeszcze kont z ostatniej kopii bezpieczeństwa, którą przechowujemy na zewnętrznych maszynach. W ten sposób udało nam się dobrnąć do końca.

Tymczasem czeka nas jeszcze wypięcie martwego dysku i wstawienie w jego miejsce nowego. Wierzę, że odbędzie się to już bez żadnych „atrakcji”. Wszystkich z Państwa przepraszam za to zamieszanie. Nie wiem czy mogliśmy coś zrobić lepiej czy nie, ale bez wątpienia zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy aby skutki tego zdarzenia zredukować do minimum.

Jak sami widzicie, to jeszcze nie koniec.

Jednak mam także nadzieję, że już bez takich „atrakcji” ;-)

Jedna odpowiedź do wpisu Złośliwość rzeczy martwych …

  • Kasia napisał(a):

    no przyznam, że też mam problemy z wejściem do Was, dlatego często komentarze są opóźnione, mam nadzieję że szybko dojdziesz z tym do ładu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Prawa autorskie

Wszelkie opublikowane materiały i informacje na tej stronie stanowią własność serwisu www.pomocdlajustynki.pl (z wyłączeni cytatów i odwołań do innych autorów). Powielanie, kopiowanie lub inne wykorzystanie bez zgody właściciela serwisu jest prawnie zabronione (ustawa z dnia 4 lutego 1994r. - Dz. U. Nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami).

Zapiski mamy

Zbiórka na drugi nakład książki

duze_s

Archiwum bloga

Aukcje dla Justynki

Proces terapi Justyny wspiera

Fundacja Polstat

Blogosfera „Sami Swoi”


Zaglądamy, podczytujemy i kibicujemy - czyli blogi nam bliskie

Stowarzyszenie „Spektrum”

spektrum

Centrum Rozwoju „Manus Papilio”

logo

Fu Shen Fu Foundation

Współpracuję:

dom (1)

Statystyki strony

Licznik odwiedzin: