Justynka w Fundacji

1% dla JustynkiJustynka jest Podopieczną Fundacji:

Zdążyć z pomocą

Subkonto Justynki

1% dla Justynki

Dziękujemy za pomoc

Reportaż z koncertu – 26.01.2014 r

anna_wyszkoni

Wkręć się w pomaganie

Polecamy

prodeste

Poradnik autystyczny

poradnik

Napisz do nas

danutawiacek@onet.eu

Translate element

Jak ten czas szybko …

Pierwsze siedem tygodni nauki za nami. Praca w szkole nabrała właściwego tempa: lekcje, sprawdziany, klasówki, kartkówki, konkursy … Za matką także pierwsze spotkania z wychowawcami klas, wybory do trójek klasowych i przedstawicieli do Rady Rodziców.

Przypomnę: młodsza pociecha Justyna już nie jest uczennicą ZSO, od września jest uczennicą Szkoły Podstawowej kl V – o jacie to już?, starsza pociecha została uczennicą kl I – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu – Technik analityk chemiczny.

Nowy rok szkolny 2017/2018 będzie/jest dużym wyzwaniem zarówno dla szkół jak i uczniów. Wszystko za sprawą reformy edukacji, która weszła w życie z dniem 1 września 2017 – nas bezpośrednio na szczęście nie dotknęła. Justyna może  wraz z zdrowymi rówieśnikami na terenie szkoły uczestniczyć w lekcjach.

Dla nas, dla Justyny najważniejszym jest fakt, że szkoła, w której wszyscy – od dyrektora, poprzez nauczycieli, pracowników administracji, są otwarci, uważnie obserwują, starają się szukać rozwiązań, współpracują ze sobą i z rodzicami. To szkoła, która potrafi, wypracować takie rozwiązania, dzięki którym uczeń z autyzmem potrafi w niej znaleźć swoje miejsce, czuje się częścią społeczności szkolnej, jest akceptowany i dostrzega to.

Idealna szkoła dla ucznia ze spektrum zaburzeń autystycznych to przede wszystkim szkoła otwarta.

I mogę powiedzieć, że szkoła /masowa/, której uczennicą jest Justyna taka właśnie jest.

Najlepszą trapią dla Justyny jest szkoła. Chociaż największe deficyty nadal występują w funkcjonowaniu społecznym i emocjonalnym i mowie werbalnej, jednak Justynie potrzebne są codzienne relacje z zdrowymi rówieśnikami. Oczywiście, że zdarzają się chwile kryzysu, ale wszystkie jak do tej pory można było szybko opanować.

Faktycznie, Justyna zawsze wszystko ma pod kontrolą, zawsze wszystko słyszy, i zawsze wie /nawet nie ma potrzeby zapisywania/ co jest czy było na zadanie domowe. Tak więc czasami jesteśmy informatorami dla innych rodziców.

DSCN7590 (2)Prace Justyny wykonane w ramach zajęć rewalidacyjnych oraz projektu unijnego ;-)

Kto powiedział, że zajęcia rewalidacyjne muszą odbywać się w murach szkoły?

DSCN7611 (2)DSCN7622 (2)Justyna wraz z swoim nauczycielem wspomagającym spędza je czasami tak … ;-)

Do tej pory Justyna miała przyznanego nauczyciela wspomagającego na 10 godz tygodniowo. Radziła sobie świetnie. Zawsze wiedziała, że z każdym problemem, jakąś niepewnością, czy bólem głowy może się zwrócić i poprosić o pomoc Panią Małgosię. Ten, można by powiedzieć, duet Justyna& Pani Małgosia rozumieją się bez słów.

Od tego roku szkolnego, Justyna ma już tylko 5 godz nauczyciela wspomagającego. Oczywiście zejście z 10 na 5 godz było wcześniej omówione z dyrekcją szkoły. Dodatkowo ma 2 godz zajęć rewalidacyjnych i dodatkowe godz zajęć z projektu unijnego.

Jest dobrze … Justyna radzi sobie świetnie, w szkole czuje się dobrze i zawsze wie, że w każdej chwili może zwrócić się o pomoc do Pani Małgosi bądź też do każdego innego nauczyciela.

A co jeszcze nam Nowy Rok szkolny przyniesie zobaczymy ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Prawa autorskie

Wszelkie opublikowane materiały i informacje na tej stronie stanowią własność serwisu www.pomocdlajustynki.pl (z wyłączeni cytatów i odwołań do innych autorów). Powielanie, kopiowanie lub inne wykorzystanie bez zgody właściciela serwisu jest prawnie zabronione (ustawa z dnia 4 lutego 1994r. - Dz. U. Nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami).

Zapiski mamy

Zbiórka na drugi nakład książki

duze_s

Archiwum bloga

Aukcje dla Justynki

Proces terapi Justyny wspiera

Fundacja Polstat

Blogosfera “Sami Swoi”


Zaglądamy, podczytujemy i kibicujemy - czyli blogi nam bliskie

Stowarzyszenie „Spektrum”

spektrum

Centrum Rozwoju “Manus Papilio”

logo

Fu Shen Fu Foundation

Współpracuję:

dom (1)

Statystyki strony

Licznik odwiedzin: