Justynka w Fundacji

1% dla JustynkiJustynka jest Podopieczną Fundacji:

Zdążyć z pomocą

Subkonto Justynki

1% dla Justynki

Dziękujemy za pomoc

Reportaż z koncertu – 26.01.2014 r

anna_wyszkoni

Wkręć się w pomaganie

Polecamy

prodeste

Poradnik autystyczny

poradnik

Napisz do nas

danutawiacek@onet.eu

Translate element

Ostatni zabrzmiał dzwonek … rok szkolny 2016/17 odszedł w przeszłość

W piątek /23.06.2017 r/ ostatni zabrzmiał dzwonek. Opustoszały klasy i szkolne korytarze. Szkoła odpocznie od uczniowskiego gwaru po trudzie i znoju roku szkolnego 2016/2017.

Za Justyną kolejny rok nauki i pracy, rok bogaty w liczne wyzwania i wydarzenia, sukcesy i radości.

DSCN6851 (2)DSCN6859 (2)DSCN6741 (2)DSCN6743 (2)DSCN6744 (2)DSCN6745 (2)DSCN6746 (2)DSCN6836 (2)oraz takie sukcesy jak:

Wyróżnienie Specjalne w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt: „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!”  

i ten:

III miejsce w kategorii: Kartka Wielkanocna w XII Powiatowym Konkursie na Ozdobę Wielkanocną

oraz ten:

I kolejne wyróżnienie …

We wrześniu Justyna rozpoczęła drugi etap edukacyjny. Zmiana korytarza, przejścia z klasy do klasy, nowi nauczyciele i nowe przedmioty, do klasy dołączyli dotychczas nieznani ani Justynie ani jej koleżankom i kolegom nowe koleżanki i koledzy. Słowem: całkiem nowy “schemat”. Życie stawiało przed nami nowe problemy. Z każdym dniem Justyna i jej rówieśnicy wchodzili w świat ludzi dorosłych, kolorową krainę dziecięcych marzeń, coraz częściej przesłaniała im szara mgła codzienności.

Jaki był ten rok szkolny?

Pomimo zapału i chęci zdobywania wiedzy przez Justynę, pojawiały się także kryzysy, słowem bywało różnie. Tak jak w pierwszej, drugiej i trzeciej klasie tak i w czwartej klasie wszyscy nauczyciele uczący Justynę wciąż uczyli się sposobu jej bycia. Zaś sama Justyna stopniowo dawkowała im regularnych powodów do radości, pokonując kolejne bariery postawione jej przez towarzyszący autyzm. Każdy z tych nauczycieli patrzył ze zdumieniem, na to co się dzieje z Justyną, jak dzielnie sobie radzi i pokonuje bariery.

Nie mogę nie wspomnieć także o sukcesach i wynikach starszej pociechy Kasi, która w nauce „szła” swoim tempem. Nie ma świadectwa z paskiem, ale z góry na dół oceny dobre i bardzo dobre. Dla Kasi zakończył się pewien etap edukacji. Stała się absolwentką gimnazjum.

DSCN6846 (2)Kasiu, niech te wszystkie lata Twojej determinacji, nauki, okiełznanych stresów, zwalczonych przeciwności i braku snu zaowocują w nowej szkole, którą sobie wybrałaś ;-)

A teraz życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku. Niech rozpoczęte wakacje pozostawią po sobie wiele wspaniałych wspomnień oraz pozwolą na zgromadzenie nowych sił do pracy w nowym roku szkolnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Prawa autorskie

Wszelkie opublikowane materiały i informacje na tej stronie stanowią własność serwisu www.pomocdlajustynki.pl (z wyłączeni cytatów i odwołań do innych autorów). Powielanie, kopiowanie lub inne wykorzystanie bez zgody właściciela serwisu jest prawnie zabronione (ustawa z dnia 4 lutego 1994r. - Dz. U. Nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami).

Zapiski mamy

Zbiórka na drugi nakład książki

duze_s

Archiwum bloga

Aukcje dla Justynki

Proces terapi Justyny wspiera

Fundacja Polstat

Blogosfera “Sami Swoi”


Zaglądamy, podczytujemy i kibicujemy - czyli blogi nam bliskie

Stowarzyszenie „Spektrum”

spektrum

Centrum Rozwoju “Manus Papilio”

logo

Fu Shen Fu Foundation

Współpracuję:

dom (1)

Statystyki strony

Licznik odwiedzin: