Justynka w Fundacji

1% dla JustynkiJustynka jest Podopieczną Fundacji:

Zdążyć z pomocą

Subkonto Justynki

1% dla Justynki

Dziękujemy za pomoc

Reportaż z koncertu – 26.01.2014 r

anna_wyszkoni

Wkręć się w pomaganie

Polecamy

prodeste

Poradnik autystyczny

poradnik

Napisz do nas

danutawiacek@onet.eu

Translate element

Bez kategorii

Ustka 2018 … wspomnienia:)

W lipcu nasze stopy znowu dotknęły usteckiego piasku i nie chciały z niego wyjść … Ustka … to sprawdzony kierunek, który pozwala zregenerować siły i dostarcza moc … Zakochaliśmy się w tym zakątku gdzie woda bywa najcieplejsza, gdzie można zobaczyć naturalne piękno, gdzie nie ma miejsca na nudy …

Rok szkolny 2017/18 uważamy za zamknięty

Bywało różnie, raz prościej raz trudniej. Trudniej szczególnie wtedy, kiedy trzeba było „bezmyślnie” przepisywać zeszyty kiedy dopadała choroba, a potem trzeba było zaliczać zaległe sprawdziany, kartkówki i równocześnie ogarniać nowy materiał. Taka była końcówka drugiego półrocza – maj – kiedy Justyna walczyła z mononukleozą.

Nauczyciele dawali jej czas na zaliczenia, ale Justyna zaparła się i prawie trzy stracone tygodnie chciała zaliczyć w dwa dni.

DSCN8327 (2)Obroniła średnią: 5,25 ;-)

1529324928zd_-37--001http://www.krzyzanowice.pl/site/art/1-aktualnosci/3580-nagrody-dla-wyrozniajacych-sie-uczniow-.html

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy wszystkim naszym czytelnikom złożyć szczere życzenia pokoju, wiary i miłości. By nadchodzący czas był przepełniony spotkaniami z rodziną i odpoczynkiem, który doda sił i zmotywuje do podejmowania kolejnych wyzwań.

życzenia1Życzymy Wam zdrowych i pogodnych świąt, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie.

Potrójna laureatka w XIII Powiatowym Konkursie na Ozdoby Wielkanocne

XIII Powiatowy Konkurs na Ozdoby Wielkanocne pod Patronatem Starosty Raciborskiego i Prezydenta Miasta Racibórz rozstrzygnięty!

DSCN8020 (2)Palma Wielkanocna – II miejsce:)

DSCN8024 (2)Kartka Wielkanocna – II miejsce:)

29513524_1798572026875780_87301785_oDSCN8021 (2)Jajko Wielkanocne – I miejsce:)

DSCN8033 (2)Potrójna laureatka:)

z

496 prac wykonanych przez dzieci i młodzież z 31 szkół podstawowych, świetlic, domów kultury i ośrodków wychowawczych.

Laureatka powiatowego konkursu „Moja Walentynka”

W lutym Młodzieżowy Dom Kultury z Raciborza zorganizował Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Moja Walentynka”, pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego – Ryszarda Winiarskiego.

W szkole niemal wszyscy wiedzą, że Justyna nie odpuszcza … i zawsze bierze udział w konkursach czy to plastycznych czy literackich.

22 lutego odbyły się obrady komisji konkursowej.

A 1 marca 2018 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury odbył się finał konkursu.

Z przyjemnością mogę ogłosić ….

28468370_1771026946296955_8462423269278774492_n27605739_1640727886004399_2045951168_o

że Justyna zdobyła I miejsce w kategorii: klas IV-VI

5,33 – to średnia za pierwszy semestr:)

Dla jednych już się skończyły ferie, inni dopiero je zaczną, a my jesteśmy w ich połowie.

W połowie drogi do końca roku szkolnego 2017/18 jest czas na refleksję, zatem:

  • tym, którzy nie są zadowoleni ze swoich wyników, życzymy samozaparcia i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, bo już wiedzą, czego nie wiedzą
  • a tym, którzy osiągnęli sukces – gratulujemy i życzymy samozaparcia oraz wytrwałości w zdobywaniu dalszej wiedzy, bo już wiedzą, czego jeszcze nie wiedzą

26908060_1730791036987213_321655474725736549_n

Czy wiecie, że Wasz podarowany 1% ma wielką moc…?

Jak co roku zwracam się z prośbą o wsparcie subkonta Justyny w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Waszym 1% podatku.

Będąc samotnym rodzicem dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością, muszę być także jej sprawnym menadżerem, adwokatem, skutecznym pedagogiem, kompetentnym urzędnikiem, specjalistą wciąż podnoszącym kwalifikacje i mistrzem triathlonu matematycznego /jak przeżyć od 15 do 15/ ;-)

Dzięki Wam przyszłość Justyny rysuje się w lepszych barwach. Kto zna Justynę, wie jakie zrobiła postępy, wie również ile to pracy i nakładów finansowych. Wciąż pozostaje jeszcze wiele obszarów, nad którymi trzeba intensywnie i konsekwentnie pracować i je rozwijać. Dlatego też dziękujemy za każdą złotówkę przekazaną w ramach 1% w latach ubiegłych oraz każdą wpłaconą na subkonto darowiznę. Prosimy o pamięć również w tym roku.

Dzięki Twojemu 1% będziemy mogli kontynuować terapię dla osób z autyzmem, terapię integracji sensorycznej, ozonoterapię.

podatek

Aby przekazać 1% podatku wystarczy w rozliczeniu za rok 2017 w rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” wpisać:

numer KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj:

12197 Wiącek Justyna

Przekazując 1% z własnego PIT, jako podatnik nie tracisz ani złotówki – rozdysponowujesz jedynie kwotę, którą i tak musiałbyś/łabyś przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Dziękujemy za każdy podarowany grosik.

No i mamy Rok 2018 !!!

Ledwie minął dzień, noc, a my już znowu jesteśmy rok starsi. Czas niestety nie chce za nami czekać i ucieka nam tak szybko, że niezależnie jak szybko biegamy, to nie jesteśmy w stanie go dogonić i zatrzymać. Nie mamy na to żadnych szans.

My mimo wszystko próbujemy go dogonić, by chociaż na chwilę go zatrzymać, ale on czując nasz oddech na swoich plecach biegnie coraz szybciej.

Co nas czeka w tym Nowym Roku? Co rok powtarzane przepowiednie o końcu świata i inne bajki brzmią strasznie.

Jednak co ma być, to będzie, a my biegnijmy przed siebie. A jakie cele sobie ustawiamy na ten rok, zależy od nas samych. Niech będą to takie, które będą dla każdego z nas możliwe do osiągnięcia.

5a45dc701f502_o,size,1068x623,q,71,h,af9f60

Z tej to okazji życzymy wszystkim aby ten rok był pełen szczęścia, sukcesów i radości. Aby każdy z Was miał swój cel w życiu i w tym roku albo go osiągnął, albo mocno się do niego zbliżył. 

Zdrowia, którego potrzebuje każdy z nas. Pogody ducha, która sprawia, że codzienność jest łatwiejsza.

Niech Nowy Rok składa się wyłącznie ze słonecznych i pogodnych dni a problemy i troski nas i Was omijają.

I tego Wam życzymy z całego serca !!!

Jaki był 2017 rok?

Czas nie płynie, ale pędzi. Kończy się kolejny rok. Co było w nim twórczego, miłego dla ducha i ciała, a co wywoływało nieco smutniejsze uczucia? Bo tak to już w naszym życiu jest, że emocje, uczucia przeplatają się ze sobą. Zresztą gdyby nie te gorsze, czy potrafilibyśmy docenić dobre?

Jaki był 2017 rok?

Blogowo to był rok, w którym brak mi było systematyczności i większej motywacji. Planuje to zmienić.

Mijający rok, to przede wszystkim kolejny rok z rzędu bycia matką i ojcem w jednym najwspanialszych córek: Justyny i Kasi. To kolejny rok spełnionej matki coraz bardziej zbuntowanych córek, które są dla mnie najważniejsze. Bo cóż jest dla matki ważniejsze niż dobro własnych dzieci?

Spadki formy ? Pewnie, że zostały zaliczone, szczególnie tej psychicznej aczkolwiek zdrowotnej także.

DSCN7871 (3)

To rok, w którym Kasia zakończyła kolejny etap edukacji i stała się uczennicą Technikum /technik analityk/. Rok, w którym Justyna zdobyła wiele sukcesów – świadectwo z czerwonym paskiem, stała się laureatką wielu konkursów /szkolnych, gminnych, powiatowych i ogólnopolskich/.

Zdrowotnie?/ tzn Justyna neurologicznie/. Powiem tak, w zapisie EEG mózgu jaki Justyna miała wykonany w grudniu, jest wiele zmian uogólnionych w płacie czołowo-ciemieniowo-skroniowym.

A autyzm?

Nadal się z nim zaprzyjaźniamy, czasem próbując go osaczyć ponad normę i stan, co nam jednak nigdy nie wychodzi na dobre. Jednak mijający rok w pełnym pakiecie z autyzmem i tak był rokiem progresów, a nie regresów.

Największe deficyty nadal występują w funkcjonowaniu społecznym i emocjonalnym.

Co dalej?

Dalej będziemy uczyć się żyć z autyzmem /cały czas się uczymy/, nie da się go ot tak wyprosić z naszego życia słowami: Spadaj od nas! On stał się częścią naszej rodziny.

Jaki będzie 2018 rok?

Nie wiemy jaki on będzie i co nam przyniesie. Nie tworzę planów na następny rok. Życie i tak napisze własny scenariusz, zazwyczaj inny niż ten, przez nas wymyślony. Jednak już teraz wiem, że najtrudniejszy będzie dla nas czas od marca do maja. Czeka nas w tym czasie spotkanie z komisją orzekająco i jednocześnie cudownie uzdrawiającą wszelakie schorzenia.

Będzie, co ma być. Co nas spotka – nas jako świat, jako Polskę, co spotka każdego z nas indywidualnie – zobaczymy. Okaże się to w swoim czasie i właściwie nie ma sensu dywagować na ten temat.

Cokolwiek by nie nastąpiło – niech Nowy Rok przyniesie wiarę, nadzieję i miłość! Z nimi Nowy Rok będzie wspaniały.

Niech on będzie dla Was źródłem wielu radości oraz spełnieniem marzeń i planów.
A za wszystkie Wasze obecności w mijającym roku, tu na blogu serdecznie dziękuję.
Zapraszam w Nowym Roku ;-)

Święta zleciały jak pstryknięcie …

Większości nam święta Bożego Narodzenia kojarzą się z mroźną, śnieżną pogodą. Jednak tegoroczne spędzamy znowu w iście jesienno-wiosennych klimatach.
Ot, cała magia świąt za oknem. O tym, że czas świąteczny wciąż trwa, przypominają nam jedynie oświetlone wieczorami na kolorowo domostwa, zaś w pokojach zapach choinek.
Jakie były dla nas te święta? Spokojne. Mieszkający z nami od kilku lat pod jednym dachem autyzm, jakby w tym roku postanowił odpuścić, dać na luz. Nie „trzabało” jakoś specjalnie zawierać jakichś pokojowych paktów, kompromisów.

Święta nie były by świętami, gdyby nie tradycja wręczania sobie prezentów.  Jak co roku w tym czasie należy pamiętać o dziecięcych pragnieniach.

KasJusDSCN7871 (3)Trafione prezenty na święta to nie lada wyzwanie!

Święta zleciały jak pstryknięcie palcem, kilkanaście dni temu odliczaliśmy dni do Wigilii, a dziś odliczamy dni do sylwestrowej nocy.

Niestety jakoś tak bywa, że zawsze po świętach waga tak jakby się rozregulowywała, pokazując o wiele za wysoki wynik, a niektóre spodnie akurat w tym okresie kurczą się w praniu :lol:

Prawa autorskie

Wszelkie opublikowane materiały i informacje na tej stronie stanowią własność serwisu www.pomocdlajustynki.pl (z wyłączeni cytatów i odwołań do innych autorów). Powielanie, kopiowanie lub inne wykorzystanie bez zgody właściciela serwisu jest prawnie zabronione (ustawa z dnia 4 lutego 1994r. - Dz. U. Nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami).

Zapiski mamy

Zbiórka na drugi nakład książki

duze_s

Archiwum bloga

Aukcje dla Justynki

Proces terapi Justyny wspiera

Fundacja Polstat

Blogosfera „Sami Swoi”


Zaglądamy, podczytujemy i kibicujemy - czyli blogi nam bliskie

Stowarzyszenie „Spektrum”

spektrum

Centrum Rozwoju „Manus Papilio”

logo

Fu Shen Fu Foundation

Współpracuję:

dom (1)

Statystyki strony

Licznik odwiedzin: