Justynka w Fundacji

1% dla JustynkiJustynka jest Podopieczną Fundacji:

Zdążyć z pomocą

Subkonto Justynki

1% dla Justynki

Dziękujemy za pomoc

Reportaż z koncertu – 26.01.2014 r

anna_wyszkoni

Wkręć się w pomaganie

Polecamy

prodeste

Poradnik autystyczny

poradnik

Napisz do nas

danutawiacek@onet.eu

pomocdlajustynki@gmail.com

Translate element

Decyzja zapadła …, zostajemy pod skrzydłami …

Czas płynie szybko. Czasem za szybko. Od czasu diagnozy /2011 r/ Justyna zrobiła duże postępy. I ciągle „idziemy” do przodu. Czasem zdarzy się zrobić jakiś krok do tyłu, czy wejść w jakąś ślepą uliczkę, jednak mimo to idziemy dalej i nie poddajemy się. Regresy – jak możemy – omijamy szerokim łukiem, zaś z drugiej strony i takie są potrzebne by się „zresetować” popatrzeć na pewne sprawy trochę inaczej, zrobić analizę.

Od czasu diagnozy w Prodeste, Justyną zajmowało się 3 terapeutów, zaś od stycznia tego roku miała być kolejna zmiana. Najdłużej i najbardziej poznała Justynę pani /ciocia Monika.

Tak się złożyło, że któregoś dnia przeczytałam w wiadomości: „ … w związku z nowym rokiem szkolnym czekają nas zmiany. Od dziś Waszym terapeutą będzie …” Wtedy jeszcze nie zdawałam sobie sprawy, że już nie spotkamy na korytarzu w Prodeste panią Monikę. To był najtrudniejszy okres/czas jak taką wiadomość przekazać Justynie. Przetrwaliśmy kolejne miesiące w Prodeste, jednak Justyna wciąż tęskniła za zajęciami z panią Moniką.

I tak …

… wiele spotkań, tyleż samo rozmów czasem łatwych czasem bardzo trudnych, i wiadomości napisanych na skrzynkę pocztową, w nagłych sytuacjach wykonane i odebrane rozmowy telefoniczne, okazana pomoc, wsparcie, dobre słowo otuchy i zrozumienia, wspólne cieszenie się z „Naszych” wspólnych małych sukcesów w terapii, pokonywanie kilkuset km by dotrzeć do przedszkola czy później szkoły Justyny na rozmowy z nauczycielami i przekazanie im wiedzy jak mają czy przynajmniej jak powinni pracować z Justyną ….,

sprawiło, że …

miękką kanapę w poczekalni Prodeste zmieniliśmy na twarde zupełnie niewygodne krzesła w piwnicach, gdzie jest poczekalnia Manus Papilio, gdzie aktualnie pracuje już nie pani, a ciocia Monika.

Terapię w Prodeste „zawiesiłam” Justynie w styczniu po wykonanej rediagnozie. Powodów na taką decyzję złożyło się kilka. Chcąc być lojalną wobec Prodeste oraz Manus Papilio, gdyż przez pewien czas Justyna miała jakby dublowaną terapię, musiałam w końcu podjąć decyzję gdzie zostajemy, gdyż czułam się z tym coraz gorzej. Wybrałam, a raczej bardziej to Justyna wybrała: „wolałabym mieć zajęcia w piwnicach cioci”

IMG_0024 (2)Tak naprawdę w styczniu, na pół roku także zawiesiłam  Justynie spotkania z ciocią Moniką. Te pół roku było dla nas wielkim maratonem w innych kwestiach, i jednocześnie dało mi czas na analizę: co będzie dla Justyny najlepsze. Wczoraj 2 lipca wróciliśmy do do spotkań …, które będziemy kontynuować w Manus Papilio.

Justyna wpadła w pewien schemat, który bardzo trudno przełamać/złamać. I nie ma sensu dublowanie terapii. Musimy jej dać więcej czasu, w pewnych sprawach „jakby” odpuścić, przestać naciskać na to co my byśmy chcieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *

Prawa autorskie

Wszelkie opublikowane materiały i informacje na tej stronie stanowią własność serwisu www.pomocdlajustynki.pl (z wyłączeni cytatów i odwołań do innych autorów). Powielanie, kopiowanie lub inne wykorzystanie bez zgody właściciela serwisu jest prawnie zabronione (ustawa z dnia 4 lutego 1994r. - Dz. U. Nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami).

Zapiski mamy

Zbiórka na drugi nakład książki

duze_s

Archiwum bloga

Aukcje dla Justynki

Proces terapi Justyny wspiera

Fundacja Polstat

Blogosfera „Sami Swoi”


Zaglądamy, podczytujemy i kibicujemy - czyli blogi nam bliskie

Stowarzyszenie „Spektrum”

spektrum

Centrum Rozwoju „Manus Papilio”

logo

Fu Shen Fu Foundation

Skrzydlaci Aniołowie Justynki

Baca-dance

coral

Współpracuję:

dom (1)

Statystyki strony

Licznik odwiedzin: